Divadelní Kolotoč je za námi a na Kolárce po něm zůstal hřejivý pocit i bez ohledu na vytrvalé podzimní slunce. Letošní komornější pojetí nabídlo dvě domácí představení – psychologickou sondu Zlo(č)in a pohádku Neplač, muchomůrko, a dvě hostující – klauniádu Za čárou Břéti a Čeňka alias Onřeje Klíče a Michala Chovance a hudebně-divadelní Pernambuco voicebandu ÚstaF.cz. Účast byla hojná a všem, kteří festival navštívili, tímto děkujeme a přejeme mnoho dalších příjemných divadelních zážitků!

Z naší dílny vám můžeme nabídnout jako nejbližší představení Holubi s.r.o. v podání nejstaršího ročníku Divadelního studia Kolárka. Jde o dramatizaci románu C. D. Payna Holubí mambo. Premiéra proběhne 6. listopadu v 18 hodin. Pro děti chystáme pokračování oblíbených nedělních dopoledních pohádek. Poslední neděli v listopadu zreprízujeme pohádku Neplač, muchomůrko, 8. prosince od 14 hodin budeme hostit Vánoční stínoherní dílnu Divadla Líšeň a 15. prosince k nám přijede Malé velké divadlo s Pohádkou o princezně a vysavači. Rádi bychom vás také pozvali na loutkové představení O Martinovi, které uvedeme v neděli 10. listopadu dopoledne v rámci svatomartinských oslav, pořádaných Kulturním střediskem města Blanska.

Kolárku také čekají dvě hostování – 29. listopadu se zúčastní s představením Monobloc brněnské přehlídky divadelníBaf a poslední adventní neděli zahraje pohádku Nádherné úterý ve Veverské Bítýšce.

A jelikož se pomalými krůčky blíží konec letošního roku, pracuje se i na projektech s premiérou v příštím roce. Ve spolupráci s blanenským pěveckým sborem Rastislav, dirigentem Dominikem Pernicou a režisérem Janem Doleželem vzniká projekt s pracovním názvem Bohuslav Martinů, definovaný jako činohra s výraznými hudebními motivy, v jejímž rámci zazní části oratoria Epos o Gilgamešovi z pera Bohuslava Martinů.

Druhý projekt pod režijním vedením Evy Petrželové nese pracovní název Macocha. Zpracovává pověsti blanenského okolí a náměty lidových písní. S pomocí animace a dalších způsobů vizualizace vypráví pověst o vzniku jeskyní s akcentem na hloubku podzemí jako metaforu k hloubce lidské duše.

Vyberte si z naší nabídky představení a zastavte se u nás na Kolárce.

Přejeme všem voňavý podzim!