Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Mlčení Bohuslava Martinů

26. srpna 2021 v 19:0020:00

O představení

Představení se bude odehrávat s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci za specifických podmínek dle aktuálního vládního nařízení.
Pravidla pro provoz naleznete zde.

 

Vstupenky na premiéru zakoupíte v předprodeji v informační kanceláři Blanka na adrese Rožmitálova 6 za 170 Kč. Cena vstupenky na místě je 200 Kč.


Vstupenky zakoupíte pouze v předprodeji na uvedené adrese, nebo na místě přímo před začátkem představení. Nelze je proto pořídit přes náš rezervační systém, děkujeme za pochopení.

 

Inscenace Mlčení Bohuslava Martinů je pokusem o životopisné dílo bez prvoplánových schémat, kterých je současný kulturní průmysl na stránkách životopisného čtiva a plátnech kin plný. Nechceme uzavírat život jednoho z našich největších skladatelů do přehledného a nutně zplošťujícího příběhu, který má svůj vybájený začátek a konec. Inscenace jako obraz umlčení hudební a kulturní veličiny. Tématem se stává samotný proces tvorby životopisného díla. Hra na hru o Bohuslavu Martinů. Jádro inscenace, které reprezentuje esenci Bohuslava Martinů, tvoří jeho vlastní hudba, nikoliv vyprávění o něm.

Multižánrový projekt Divadla Kolárka je realizován ve spolupráci s hudebníky a dalšími hosty. Textová část inscenace vychází ze životopisných a vzpomínkových knih o Bohuslavu Martinů v kombinaci s motivy z díla rakouské spisovatelky Elfriede Jelinek a jejího konceptu „divadla proti divadlu“. Hudební část tvoří fragmenty ze skladeb Bohuslava Martinů.

Režie: Jan Doležel
hudební dramaturgie: Šárka Seďová, Kateřina Šujanová
technické zázemí: Lenka Jančová
kostýmy: Jan Bula, Zuzana Bulová
plakát: Jan Schulz

hrají: Marie Hudcová, Markéta Nesrstová, Michaela Růžičková, Jan Schulz, Leona Voráčová
klavír: Šárka Seďová
zpěv: Jan Turčínek, Alexandra Seďová, Kateřina Šujanová

 

Hrazeno z dotace JmK.

Délka představení:
Premiéra: 26.8.2021


Mlčení Bohuslava Martinů 26. srpna 2021 v 19:00 – 20:00

Podrobnosti

Datum:
26. srpna 2021
19:00 – 20:00

Místo konání

Dělnický dům Blansko
Hybešova 240/1
Blansko, 678 01 Česká republika
+ Google Mapa

Rezervace